Otsing

Parimad pakkumised

Padeli põhitõed: põneva spordiala juhend algajatele

Sissejuhatus

Padel on kiiresti kasvav spordiala, mis ühendab endas tennise, squashi ja sulgpalli elemente. See on põnev mäng, mida on lihtne õppida, mistõttu sobib see suurepäraselt igas vanuses ja erineva oskustasemega mängijatele. 

Selles algajatele mõeldud juhendis uurime padeli põhitõdesid, sealhulgas vajalikku varustust, mängureegleid ja mõningaid kasulikke näpunäiteid alustamiseks.

Varustus

Enne padeli mängimisega alustamist vajate põhivarustust. Olulisemad nendest on padelireket ja pallid. Padelireketid on tugevad, nööriga ja perforeeritud pinnaga. Need on tavaliselt valmistatud kergetest materjalidest, nagu süsinikkiud või klaaskiud, ning reketite maksimaalsed mõõtmed on 45,5 cm pikad ja 26 cm laiad.

Padeli pallid sarnanevad väga tennisepallidega (kogenematu silm ega käsi vahet ei tee), kuid on veidi väiksemad ja kergema rõhuga. Nii on neid väiksemal padeli väljakul lihtsam kontrollida. Lisaks vajate mugavaid ja hea haardumisega spordijalatseid ning kerget liikumist võimaldavat sportlikku riietust.

Väljak

Padelit mängitakse traditsioonilisest tenniseväljakust väiksemal väljakul, mille pikkus on 20 meetrit ja laius 10 meetrit. Väljak on jagatud kaheks pooleks võrguga, mille kõrgus on keskelt 88 cm. 

Padeli üks unikaalseid omadusi on väljaku seinad, mis on valmistatud klaasist või klaasi ja tahke materjali kombinatsioonist. Need seinad on mängu lahutamatu osa, kuna mängijad saavad neid kasutada sarnaselt squashiga palli löömiseks. 

Mängureeglid

Padelit mängitakse tavaliselt paarismängus, kus mõlemal pool võrku on kaks mängijat. Punktisüsteem on sama, mis traditsioonilises tennises, pallivahetuste võitmise eest antakse punkte. Mängu võidab võistkond, kes saavutab esimesena kuus punkti, kusjuures vahe on vähemalt kaks punkti. Kui seis on võrdne seisuga 6:6, mängitakse võitja selgitamiseks “tie break”.

Servimine padelis toimub altkätt ja tuleb lüüa vööst alt poolt. Servija peab seisma tagajoone taga ja lööma palli diagonaalselt vastassuunas asuvasse servikasti. Pärast servi löövad mängijad kordamööda palli edasi-tagasi üle võrgu, kasutades palli mängus hoidmiseks seinu. Punkt antakse siis, kui meeskond ei suuda palli väljaku piires tagasi tuua või teeb vea. Siit leiate veel reeglite kohta infot.

Padeli näpunäiteid algajatele

  1. Keskendu tehnikale. Algajana on oluline keskenduda õigete tehnikate õppimisele, näiteks sellised „lihtsad“ asjad nagu reketist kinni hoidmine ja keha asend erinevate löökide ajal. Keskendumine algul olulistele põhitõdedele aitab teil kiiremini mängus edasi jõuda ja vähendada vigastuste ohtu. 
  2. Kasutage seinu: seinad on padelil oluline osa ja nende tõhusa kasutamise õppimine annab teile vastaste ees eelise. Harjutage palli erinevate nurkade all seintelt maha löömist, et mängu selle aspektiga mugavamaks muutuda.
  3. Suhtlemine on võtmetähtsusega: kuna padelit mängitakse paarismängus, on suhtlus partneriga ülioluline. Rääkige mängu ajal kindlasti omavahel oma strateegiast ja positsioonist ning hõigake alati, kui kavatsete palli lüüa.
  4. Kannatlikkus on voorus: Padel on strateegia ja kannatlikkuse mäng. Oluline on oodata õiget võimalust rünnata ja mitte teha „jõulööke“, mis võivad teid vigastada. Olge kannatlik ja keskenduge palli mängus hoidmisele, kuni näete head võimalust punktiks, mida ära kasutada.
  5. Harjutage, harjutage, harjutage: nagu iga spordiala puhul, on harjutamine ka padelis oma oskuste parandamiseks hädavajalik. Pühendage regulaarselt aega, et harjutada lööke, jalgade tööd ja strateegiat. Mida rohkem aega väljakul veedate, seda paremaks muutute mängus.
  6. Koolituse/treeneri võtmine: kui olete padelis alles väga algaja, kaaluge kvalifitseeritud treeneri tundide võtmist. Treener aitab teil põhitõdesid õppida ja oma oskusi kiiremini arendada, samuti annavad treenerid alati väärtuslikku tagasisidet ja juhiseid, mida mujalt te kindlasti ei kuule.
  7. Vaadake ja õppige: kogenumate mängijate vaatamine on suurepärane viis näpunäidete kogumiseks ja mängust arusaamise parandamiseks. Osalege kohalikel matšidel või vaadake veebis professionaalseid padeli mängijaid ja õppige nende strateegiatest ja tehnikatest.
  8. Keskendu üldfüüsilisele vormile: Padel on füüsiliselt nõudlik spordiala, mis nõuab head vastupidavust, jõudu ja väledust (kiirust). Lisage oma rutiini regulaarsed kardiotreeningud ja jõutreeningud, et parandada oma sooritust väljakul.
  9. Ära jäta tähelepanuta vaimset mängu: Padel nõuab ka vaimset sitkust ja keskendumist. Arendage oma keskendumisvõimet ja võimet pinge all rahulikuks jääda, harjutades tähelepanelikkuse tehnikaid või vajadusel küsi nõu spordipsühholoogilt.
  10. Lõbutsege: Lõpuks pidage meeles, et padel on lõbus ja nauditav spordiala. Võtke vastu väljakutsed ja tähistage oma õnnestumisi ning avastate, et teie kirg mängu vastu muutub ainult tugevamaks.

Kokkuvõte

Padel on põnev ja taskukohane spordiala kõigile, mis pakub ainulaadset segu oskustest ja strateegist. Mõistes mängu põhitõdesid, investeerides õigesse varustusse ja järgides neid kasulikke näpunäiteid, on teil hea võimalus seda fantastilist spordiala täielikult nautida. Olenemata sellest, kas mängite oma lõbuks või soovite võistelda kõrgemal tasemel, pakub padel suurepärast võimalust aktiivseks eluviisiks, veeta koos aega sõpradega/perega ja ennast nii füüsiliselt kui ka vaimselt proovile panna.

Padeli taktika video leiate SIIT

etEstonian